Kontakty, jméno a profesní cíl v životopisu

Kontakty, jméno a profesní cíl v životopisu
Kontakty, jméno a profesní cíl v životopisu

Telefon

+420 007 739 777
U telefonního čísla je dobré uvést předvolbu (nejlépe českou) a číslo rozdělit do trojic, které se lépe a rychleji zadávají do telefonu. Číslo uvádějte vždy jedno, pokud zadáte tel. čísla dvě, tak prokazatelně zatěžujete člověka na druhé straně nucenou volbou navíc.

E-mail

martin.novak@gmail.com

E-mail by neměl být s názvem, který by mohl být nějakým způsobem nevhodný, kocicka89@seznam.cz, dicker@seznam.cz atd. Číslo s ročníkem narození také není úplně vhodné. Pokud budete mít e-mail na Seznamu, tak budete působit jako osoba, která je méně IT zdatná, naopak Gmail od Google působí dojmem, že jste s počítačem větší kamarádi. E-maily s firemní koncovkou také nejsou příliš vhodné, pokud u dané firmy stále pracujete.

Adresa

Praha 3, Brno-střed, Ostrava-jih atd.

Když bydlíte v menším městě, které by někdo nemusel znát, tak je dobré uvést o jaký kraj se jedná, nebo u jakého většího města se adresa nachází. Předpokládá se, že když se ucházíte o práci v určité lokalitě, tak nebudete bydlet ve větší vzdálenosti než 50 km. Psát celou adresu nemusí být dobrý krok, nechcete přece, aby si váš dům někdo prohlížel na Google Street View.

Extra tip: jste-li ochotni se za prací přestěhovat, tak můžete napsat místo města: Česká republika.

Jméno

Ing. Martin Novák
Marketingový manažer

U jména je vhodné zvolit větší velikost písma. Je možné ho uvádět s tituly i bez nich, každý si vaše vzdělání může dohledat níže v životopisu. Pokud pracujete delší dobu na jedné pozici, která má jasně definované pojmenování, tak tento název můžete uvést hned pod jméno např. kurzívou.

Profesní cíl

Často opomíjená část, a v životopisu velmi vzácný úkaz. Přesto každý zaměstnavatel si cení toho, když kandidát o zaměstnaní, ví co chce, nebo co by chtěl jednou dělat a kam by se chtěl ve své kariéře dostat.

No jo, ale jak to sepsat, když nemáte tušení o tom, co byste chtěli dělat, co vás baví, a tak vůbec. Pokud absolutně netušíte, tak je dobré si domluvit konzultaci s někým, kdo vám pomůže profesní cíl zformulovat. Nevymyslí ho za vás, jen vám pomůže ho identifikovat a pojmenovat. Můžete v sobě objevit i věci, o kterých jste dříve nevěděli.

Při formulaci profesního cíle je dobré odpovědět si na otázku, kde chcete být v horizontu 5–10 let. Jakou práci byste chtěli dělat, pro koho a co by z vašeho snažení mělo plynout pro vás i pro ostatní. Je dobré zachovat stručnost a nerozepisovat dlouhé odstavce textu. Více se můžete rozepsat v motivačním dopisu.

Umístění a vzhled informací

Kontaktní informace by měly být na viditelném místě v horní části životopisu, v dostatečné velikosti (minimální vel. písma 10,5–12). Není od věci je zvýraznit graficky. Inspirovat se můžete u našich šablon.

Fotografie

Ještě byste mohli namítnout, že do sekce k základním informacím patří fotografie. Kolem umístění fotografie v životopisu panuje tolik fám, že jsem se rozhodl ji věnovat samostatný článek.

Co zde nepatří?

Není potřeba uvádět rodinný stav a věk. Pokud bude chtít zaměstnavatel určit přibližný věk, tak se podívá na fotografii, dále mu může být dobrým vodítkem ukončení středního vzdělání. Dále není důvod v dnešní době uvádět celou adresu včetně ulice a čísla popisného.

MayDay Career Days Brno 7. 11. 2017
Fotografie a životopis

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

2 komentáře. Nechte nové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.