Uvedení ostatních informací a zálib v životopisu

Uvedení ostatních informací a zálib v životopisu

Jak napsat životopis (ostatní informace a záliby)
Jak napsat životopis (ostatní informace a záliby)

Poslední, ale neméně důležitá část životopisu. Vysvětlíme si, proč uvádět záliby a jaké další informace se do této závěrečné části nejlépe hodí. 

Řidičský průkaz a ostatní oprávnění

U řidičského oprávnění je nasnadě uvést jednotlivé skupiny B, C, E atd. Můžete poznačit, jestli jste aktivní řidič a pokud to místo dovolí, tak kolik km ročně zhruba najedete.

Dále zde můžete uvést ostatní oprávnění např. průkaz VZV s jeho skupinami, vazačský a jeřábnický průkaz, svářečský průkaz nebo průkazy na stavební a jiné specializované stroje a zařízení.

Zajímavost na konec životopisu

Jako předposlední věc můžete uvést něco, co se může brát jako zajímavost. Účast v dobrovolnické organizaci, vlastnictví černého pásu v karate.

Záliby

Poslední a často diskutované i opomíjené zároveň jsou záliby. Hodně lidí je v životopisu neuvádí, protože si myslí, že jsou tam zbytečné a nikdo je číst nebude. Pokusím se vám teď vysvětlit, proč je dobré je tam mít.

Důvodů je více, ten nejzásadnější je ten, že si firmy vybírají člověka do určitého týmu, takže hodnotí všechny informace, které budou pro tým přínosem, a které jim dají pocit, že se do týmu skvěle hodíte. Firmy si nevybírají stroj, nýbrž člověka, jehož záliby, a to co ho baví ve volném čase je pro ně také důležité.

Každý máme různé záliby a pokud se některá z nich dobře hodí podle nabídky práce, tak se o ní můžete krátce rozepsat. Pokud ne, tak stačí vypsat jen názvy vašich zálib (3–5 zájmů bude stačit).

Záliby zároveň dodají více osobitosti vašemu životopisu. Mnozí lidé, kteří dělají aktivně nábory mi potvrdili, že se jako první často zaměřují právě na záliby.

Podpis

Pokud budete chtít životopis vyšperkovat podpisem, tak doporučujeme se podepsat mírně odlišně, než jaký je váš klasický podpisový vzor třeba v bance. Když podpis vynecháte, tak se nic nestane. Je to spíše zbytná kosmetická úprava na rozdíl od fotografie.

Jazykové, počítačové a osobní dovednosti a znalosti v životopisu
Jak napsat životopis (kompletní průvodce)

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.